GROTA SOLNA

Jest miejscem, w którym wykorzystuje się szczególne właściwości soli w celach leczniczych i rekreacyjnych. W grocie solnej panuje szczególny mikroklimat, zbliżony do tego, który możemy spotkać nad morzem. Zjonizowane dzięki soli powietrze wzmacnia system immunologiczny i wspomaga leczenie wielu chorób – szczególnie układu oddechowego oraz układu krążenia. Unikalny mikroklimat skutecznie redukuje stres, dale poczucie świeżości i odprężenia.

ŁAŹNIA PAROWA

Należy do znanych od wieków zabiegów relaksacyjno–leczniczych z wykorzystaniem ciepła. Seans w łaźni daje poczucie regeneracji, odzyskania energii i odprężenia. Rozgrzanie organizmu sprzyja produkcji endorfin i pobudzeniu układu odpornościowego. Przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Ma zbawienny wpływ na skórę – regeneruje, oczyszcza, ujędrnia i nawilża. Łaźnia parowa może okazać się cennym uzupełnieniem podstawowej terapii w przypadku choroby reumatoidalnej czy nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Para z dodatkiem olejków eterycznych ma niezwykłe właściwości inhalujące. Ze względu jednak na to, że podczas rozgrzania organizmu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i przyspieszenia czynności serca, osoby, które cierpią na choroby układu krążenia, choroby nerek, miażdżycę lub cukrzycę powinny przed skorzystaniem z zabiegu skonsultować jego parametry z naszym lekarzem prowadzącym.

JACUZZI

Jest doskonałą formą masażu wodnego, usuwającą napięcie mięśniowe z całego ciała. Kąpiel w ciepłej wodzie ma kojące i relaksujące działanie dla organizmu. Nieocenione są również walory zdrowotne takiej kąpieli. Jacuzzi przyczynia się do lepszego dotlenienie organizmu oraz stymuluje usuwanie toksyn dzięki poburzeniu krążenia. Łagodzi bóle mięśniowe oraz bóle kręgosłupa – zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Przyczynia się do niwelowania obrzęków, przynosi ulgę w przypadku artretyzmu i chorób układu kostno – stawowego. Jest niezastąpiony w przypadku napięciowego bólu głowy, bezsenności i syndromu przewlekłego zmęczenia. Ze względu na działanie rozgrzewające osoby cierpiące na nadciśnienie, choroby nerek lub zaburzenia krzepliwości krwi, przed skorzystaniem z zabiegów powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

REHABILITACJA

Bazując na wieloletnim doświadczeniu naszych terapeutów oraz pracy pod patronatem Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie, zapewniamy naszym Gościom możliwość skorzystania z wysokiej jakości usług rehabilitacyjnych.

W Syrenie znajduje się sala kinezyterapii, wyposażona w najnowocześniejszy system do ćwiczeń siłowych i rehabilitacji HUR, który został stworzony z myślą o zapewnieniu efektywnego i bezpiecznego treningu seniorom. Wysokiej jakości sprzęt medyczny daje możliwość skorzystania z zabiegów fizykoterapeutycznych. Zapewniamy możliwość udziału zarówno z zajęciach grupowych: ogólnousprawniających, treningach nordic walking, ćwiczeniach na zdrowy kręgosłup jak również skorzystania z rehabilitacji indywidualnej, prowadzonej przez wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów. Nasi fizjoterapeuci specjalizują się w rehabilitacji ogólnoustrojowej, ortopedycznej i neurologicznej.

Centrum miasta
5 minut od Willi
Centrum Warszawy
15 minut samochodem
Tężnie solankowe
9 minut od Willi
Centrum handlowe
7 minut od Willi